Powered By Blogger

joi, 17 mai 2012

Depasirea stresului printr-o viata activa!





FITI CURAJOASE!
 
      
Toti am dori sa ne rezolvam problemele fara efort. Dar asa ceva nu se poate. Este la fel cum spune o vorba spaniola: sa doriti sa fiti si in biserica, dar in acelasi timp sa sunati si clopotele din turn. Sau suntem in biserica, sau in turn. Nu putem fi in doua locuri in acelasi timp. Multi dintre noi doresc sa rezolve o problema si, in acelasi timp, sa nu faca nimic. Ca sa rezolvam o problema trebuie sa fim activi.

Oamenii se vaita adesea ca nu pot rezolva problema pe care o au si, de fapt, niciodata nu si-au adunat tot curajul ca sa se confrunte cu ea. Cuvantul curaj in spaniola, italiana, engleza… provine din cuvantul francez “le Coeur” care inseamna “inima”. A avea curaj inseamna sa va “confundati” cu inima in ceea ce faceti. Cand aveti o problema, trebuie sa va “opuneti” cu curaj. Nu putem merge prin viata vaitandu-ne ca avem o problema si cautand pe cineva sa ne-o rezolve.


Trebuie sa intelegem ca singura persoana din univers care ne poate rezolva problemele suntem noi insine. Noi suntem singurii care pot rezolva situatiile dificile cu care ne intalnim. Uneori este necesar sa schimbam mediul, pentru ca situatia actuala poate sa ne distruga fericirea, echilibrul sau sanatatea. Sa ne hotaram si sa o luam inainte, curajul este mecanismul supravietuirii si el ne va ajuta sa rezolvam situatia. A fi curajos inseamna sa incepem cu inima plina.

Propunerea cu care vin eu.... cred ca ati inteles-o:

VA ASTEPT LA SALA DE SPORT, LA ORA DE AEROBIC, UNDE MUZICA, VOIA BUNA SI MISCAREA NE VOR AJUTA SA ELIMINAM O PARTE DIN STRES SI SA NE SIMTIM MAI TINERE ATAT IN PLAN FIZIC, CAT SI PSIHIC !

Program :
Luni, Joi, Vineri ora 19:30
Marti : ora 20:00

La Sala Noastra, B-dul Eroilor nr. 42, colt cu Stan Vidrigin.
Pentru informatii: 0723918249

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu